iPhone 14 ile beklenen Selfie Özelliğine Sonunda Kavuşuyoruz

iPhone 11’den beri Apple, ön kameralarında 12 MP f/2.2 lensi kullandı, ancak görünüşe göre iPhone 14 ile birlikte daha iyi bir selfie deneyimine sahip olacağız. Detaylar haberimizde.

Ming-Chi Kou’nun Twitter’da yaptığı bir açıklamada, yaklaşan iPhone 14 modelinde ön kamerasında iki önemli geliştirme fark ediliyor. Kou’ya göre bu geliştirmelerden birisi otomatik odaklanma diğeri ise daha büyük diyafram açıklığına sahip bir kamera.

Kuo, F/2.2‘den f/1.9’a düşeceğini ve bu geçişin diyaframı biraz arttıracağını söylüyor. Diyaframın daha geniş olması içerisine daha fazla ışık alacağından dolayı daha güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Kou’ya göre, yeni kameranın otomatik olarak odaklanması selfie çekerken ve görüntülü arama yaparken daha net görüntülere imkan verecek.

Apple’dan beklenmeyen hamle

Telefonlarında kullandığı teknolojileri geliştirmeyi ve yenilikçi yaklaşımları seven Apple’ın iPhone 14 modeli için geleneksel otomatik odaklama teknolojisini kullanması biraz şaşırtıcı. Fakat Apple’ın bu teknolojiyi de kendi imkanları ile telefonlara en uygun hale getirerek sunacağından eminiz.

Yeni iPhone ön kamerasındaki geniş diyafram aralığı ve otomatik odaklama sayesinde selfie ve canlı yayınlarda bir miktar gelişme görebiliriz. Fakat yine de iPhone’un sahip olduğu portre modunda arka planı bulanıklaştırarak oluşturduğu otomatik odaklamanın geleneksel odaklamaya göre daha iyi bir iş çıkaracağı da aşikar.

Yorum Yaz

Yorum yapmanız için giriş yapmanız gerekmektedir. Lüften giriş yapınız.

Yorum Gönder

Buraya Reklam Verebilirsiniz!

350x350 Pixel Banner ile Reklam Verebilirsiniz.

Reklam Ver
Yeni Katılan Üyeler

Bilgilendirme

Bu website'de WordPress, Web Tasarım, Webmaster, Sunucu kurulumları, Yazılım, Donanım, Teknoloji ve bunlara benzer konular ile ilgili tüm sorularınızı sorabilir, paylaşımlar yapabilirsiniz. Tüm sorularınız en kısa sürede yöneticilerimiz veya web üyelerimiz tarafından cevaplanacaktır.