İçerik Kuralları

WPUstası’da daha iyi bir ortam sunabilmemiz için bazı kurallara uymanız gerekiyor. Lütfen aşağıdaki kuralları doğru bir şekilde okuyup anladığınızdan emin olarak sorunuzu sorun.

Bunlara Dikkat Edin!

Sorunuzun başlığını sorunuzla en alakalı şekilde belirleyin. Yardım, ACİL! gibi soru başlıkları ile soru açarsanız hesabınız kapatılacaktır.

Sorunuzu detaylı bir şekilde açıklayın. Kod örnekleri ve gerekirse görsellerle zenginleştirin. Sorunuz ne kadar anlaşılır olursa, cevaplarda o kadar hızlı olacaktır. Açıklayıcı soru sorulmamış ise sorunuzun silinebileceğini unutmayın!

Sorunuzla alakalı en fazla 1 kategori seçebilirsiniz.

Doğru Cevabı İşaretleyin!

Sorunuza gelen cevaplardan sorunuzu çözen bir cevap olursa lütfen bunu doğru cevap olarak işaretleyin.

Sorunuza gelen birden fazla doğru ya da işe yarar cevap varsa bu cevapları puanlayarak cevap verenlerin motivasyonunu artırın.

Gereksiz Cevaplardan Kaçının!

Sorunuza cevap yazmanız gereken durumlarda Teşekkürler, Sağol, İşime yaradı gibi cevaplardan kaçının. Doğru bir cevap varsa onu işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Cevaplar aracılığı ile başkalarıyla tartışmaya girmeyin. Eğer bir şeylerin yanlış olduğunu düşünüyorsanız bunu bize [email protected] adresinden bildirin, gerekli müdehaleyi bize bırakın.

Soru sorarken ya da cevap yazarken insanları aşağılayacak, dini-siyasi tartışma yaratacak her türlü sözden kaçının.

Yukarıdaki kuralların birisine bile uymadığınız taktirde sorunuz, cevaplarınız ve üyeliğiniz kaldırılacaktır. Daha iyi bir platform olmamız için lütfen kurallara uymayı ihmal etmeyin.